maj
Możliwość komentowania Jaki wpływ ma literatura na rozwój dziecka? została wyłączona
Comments

W obecnych czasach zauważyć możemy, że czynność jaka jest czytanie książek została zastąpiona oglądaniem telewizji. Stwierdzić możemy, iż ma to bardzo zły wpływ na rozwój dziecka. Źle wpływa to również na kontakty rodzinne, bowiem wspólne czytanie książek od zawsze pomagało uściślać więzy rodzinne, czy nakłaniało do rozmowy na temat danej książki. Książka w procesie wychowawczym dziecka odnosi bardzo duży sukces. To ona ma bardzo duży wpływ na rozwój walorów zmysłowych u dzieci. Również książka wpływa na rozwój emocjonalny dziecka. Bardzo ważne jest również to, że czytanie literatury w dużym stopniu poprawia wyobraźnię dziecka. Dzięki temu dziecko będzie mogło przewidywać różne skutki swojego postępowania w przyszłości. Czytanie książek poprawi również u każdego dziecka ortografię, więc jeśli nasze dziecko ma problemy z pisaniem, nie powinniśmy od razu stwierdzać że choruje na dysleksję, czy dysortografię, a powinniśmy popracować z nim właśnie poprzez wspólne czytanie książek. Warto więc czytać naszym dzieciom, a gdy będą trochę starsze nakłaniać nasze pociechy do czytania książek.

Inne Wpisy z naszego portalu internetowego:

Categories: Książki

Comments are closed.