Jesteśmy gotowi
Gdy nikogo nie ma w domu..
.. To w świetlicy dzieci mają zapewnioną opiekę od poniedziałku do piątku w godz. 6.45 – 16.00. Jest to miejsce do nauki, zabawy i odpoczynku. Dzieci uczestniczą w zajęciach tematycznych, artystycznych i ruchowych. Zapewniamy życzliwą i przyjazną atmosferę. Organizujemy liczne konkursy pozwalając każdemu  dziecku osiągnąć sukces na miarę jego możliwości.
                                      
 
Kuchnia jak u mamy

Mało komu chce się każdego dnia gotować świeży obiad. A naszym paniom kucharkom się chce! Dziesiątka słynie ze smacznych i niedrogich obiadów. To już taka wieloletnia tradycja. Ostatnio zmagaliśmy się z nowymi przepisami dotyczącymi żywienia dzieci w szkołach, ale na szczęście udało nam się wygrać tę batalię. Zamiast soli używamy do surówek wody od kiszonych ogórków, deser zastępujemy sezonowymi owocami, sypiemy mnóstwo ziół, żeby dania pachniały smakowicie i apetycznie. Najważniejsze, że wszystko jest świeże i pyszne, okraszone uśmiechem i dobrym słowem pani Magdy – szkolnej intendentki oraz pań kucharek, od których wszystko tu zależy! Małym i dużym stołownikom życzymy smacznego – codziennie!
          

 
SP 10 – stawia na bezpieczeństwo

Od niedawna w pobliżu naszej szkoły spotkać można bardzo miłą panią, która pomaga dzieciom przechodzić przez ulicę. Pani Krystyna Marchlewicz zgodziła się pełnić rolę „Agatki” na skrzyżowaniu ulicy Śląskiej i Jackowskiego. Oprócz pomocy na przejściu, rozdaje uśmiechy wszystkim spieszącym rano do szkoły, udziela porad w sprawie wychowania piesków, wysłuchuje nawet dziecięcych sekretów, ale o tym nie wolno nic rozpowiadać… Szanujemy i lubimy naszą panią „Agatkę” i z przyjemnością codziennie ją pozdrawiamy.

  
 
...

Jesteśmy  gotowi...

… na przyjęcie sześciolatków do pierwszej klasy. Zapewniamy wszystkim dzieciom dobry start, dbamy o harmonijny rozwój intelektualny, fizyczny, i społeczny. Jesteśmy szkołą niedużą, przyjazną dziecku, dobrze znamy  wszystkich  swoich podopiecznych, gdyż panuje u nas ciepła, rodzinna atmosfera.  Klasy są nieliczne. Nikt nie jest anonimowy.

                        

Szkoła  zapewnia…

… naukę w nowocześnie wyremontowanym budynku szkolnym (2013r.) przystosowanym do potrzeb dzieci młodszych, kolorowe  sale lekcyjne wyposażone w tablice interaktywne, dostęp do Internetu, nowoczesne pomoce dydaktyczne, meble oraz sanitariaty dostosowane do wzrostu dzieci, możliwość korzystania z placu zabaw, zajęcia sportowe na terenie  kompleksu  boisk „Orlik”, naukę pływania  dla trzecioklasistów.
 

Uczniom oferujemy…

… udział w zajęciach pozalekcyjnych: kółka matematycznego, ortograficznego, teatralnego, plastycznego, języka angielskiego, tańca towarzyskiego, tańca nowoczesnego, koncertach edukacyjnych dla dzieci młodszych w Filharmonii Pomorskiej oraz Akademii Filmowej w Multikinie. Organizujemy zajęcia wyrównawcze, korekcyjno-kompensacyjne, rewalidacyjne, psychoprofilaktyczne „Nasze drogi”( nauka pozytywnych relacji z otoczeniem, wzmacnianie poczucia własnej wartości).
                     

Dbamy o bezpieczeństwo i zdrowie…

... uczniów  poprzez  nowoczesny monitoring  budynku i terenu wokół  szkoły. Prowadzimy  Punkt Interwencji  Szkolnej oraz  Szkolny Klub Profilaktyki. Aktywnie uczestniczymy w akcjach prozdrowotnych: „Owoce w szkole”, „ Mleko w szkole”, „ Mam kota na punkcie mleka”.

                    

Poziom nauczania dostosowany do możliwości dziecka …

… zapewnia wykwalifikowana  kadra pedagogiczna przygotowana do pracy w klasach młodszych, wyspecjalizowana w kierunkach: logopedii, pedagogiki szkolnej, terapii pedagogicznej, gimnastyki korekcyjnej, psychologii, oligofrenopedagogiki, socjoterapii. Dołącz do nas – Zapraszamy !  

                     

 

 


Copyright © SP 10 Bydgoszcz. Projekt i wykonanie: Studio WWW
 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Jana Kochanowskiego
             ul. Śląska 7
     85-235 Bydgoszcz

Tel./fax 52 322 57 01

Tel. kom. sekretariat:

      691 343 339

          e-mail

sp10@edu.bydgoszcz.pl