Ocalić od zapomnienia
Jubileusz 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy
I
10 października 2014  odbyły się uroczystości obchodów 60-lecia  Naszej Szkoły. Wraz z prezydentem Rafałem Bruskim, dyrektorką Wydziału Oświaty p. Iwoną Waszkiewicz oraz Przewodniczącym Komisji Edukacji Miasta Bydgoszczy - Panem Markiem Gralikiem. Swoją obecnością zaszczycili nas ks. proboszcz parafii św. Trójcy Bronisław Kaczmarek, przedstawiciele Rady Osiedla Okole, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, nauczyciele emeryci oraz przyjaciele i sympatycy SP10. Obchodom towarzyszyła wspaniała atmosfera wspomnień. Wyjątkowym dopełnieniem programu dnia była wizyta absolwentki pierwszego rocznika kończącego szkołę
p. Krystyny Cofty-Wysokińskiej. Usłyszeliśmy wiele ciekawych faktów z historii szkoły, oraz dzielnicy Okole.
P. Krystyna zapewniła nas, że nie była to Jej ostatnia wizyta w naszej szkole. Pani Krystyno, trzymamy Panią za słowo! Jednocześnie serdecznie dziękujemy wszystkim naszym miłym Gościom za przybycie, uczestnictwo oraz ofiarowane dla Szkoły upominki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. (Na pasku w galerii proszę rozwinąć "pokaż wszystkie").
                                                                         Pani Krystyna Cofta-Wysokińska          Uczniowie SP10 podczas uroczystej mszy św.
Zapraszamy do przeczytania wspomnień.
Kartka z pamiętnika nauczyciela. - Magdalena Januszewska
Wspomnienie 1 Jola Golińska
Wspomnienie 2 M N 
 
Mistrzostwa Polski w tańcu

Z pewnością warto „ocalić od zapomnienia” niecodzienne wydarzenie, jakim był turniej tańca towarzyskiego w Koronowie. Nasza szkoła czuła się gospodarzem i współorganizatorem, ponieważ nad całością imprezy czuwała pani Dorota Gołębiowska – nauczycielka SP10. Turniej prowadziła zaproszona na tę okazję mistrzyni Iwona Pavlovic. Nie odstępowały jej „dobre duszki” – dzieci z kl. IIc , które miały poważne zadanie: wprowadzały tancerzy na parkiet i towarzyszyły najważniejszym osobistościom turnieju. Również ich rodzice dawali z siebie wszystko, pamiętając o polskiej gościnności. Z prowadzącymi, jurorami i informatykami tworzyli zgrany zespół i wspierali dzielnie swe roztańczone pociechy.Zmagania uczestników konkursu oceniali sędziowie, którzy zjechali do Koronowa z całej Europy. Nagradzali za styl, grację, technikę i wyraz artystyczny. Najdoskonalszym w sztuce tanecznej wręczono medale i bezcenne puchary. Dumni tancerze odbierali je, stojąc na podium. Długo rozbrzmiewały tego dnia brawa w Koronowie! Gratulacjom i pamiątkowym zdjęciom nie było końca. Ale oto czekała wszystkich jeszcze jedna nagroda specjalna – pokaz taneczny honorowych gości: Pauliny Biernat i Stefano Terrazzino. Zachwyceni spektaklem tanecznym widzowie niechętnie opuszczali gościnne Koronowo, by wrócić tu  kiedyś znowu, żeby zatańczyć z gwiazdami! (więcej zdjęć w naszej galerii)

 


Copyright © SP 10 Bydgoszcz. Projekt i wykonanie: Studio WWW
 

Szkoła Podstawowa nr 10
im. Jana Kochanowskiego
             ul. Śląska 7
     85-235 Bydgoszcz

Tel./fax 52 322 57 01

Tel. kom. sekretariat:

      691 343 339

          e-mail

sp10@edu.bydgoszcz.pl