Oddziały przedszkolne
Spotkanie z literaturą
poniedziałek, 04 czerwca 2018 20:41

Waleczne Lwy ponownie odwiedziły bibliotekę na Okolu. Tym razem poznali historię z książki autorstwa Urszuli Palusińskiej pt. "Brzuchem do góry". Po wysłuchaniu opowiadania i obejrzeniu ciekawych ilustracji z książki przedszkolaki chętnie wzięły udział w zadaniach specjalnych przygotowanych przez Panią bibliotekarkę. Wrócimy tam chętnie w połowie czerwca na kolejne zajęcia z twórczego myślenia.

Urodziny w grupie Sówek
poniedziałek, 04 czerwca 2018 20:20

W miesiącu kwietniu, w grupie Sówek obchodziliśmy urodziny Nikodema, Radka, Dawida i Tymona. Cała grupa śpiewała kolegom sto lat, składała najszczersze życzenia i uściski, a solenizanci w zamian za to poczęstowali nas cukierkami. Było bardzo wesoło i smakowicie. Świętującym jeszcze raz życzymy dużo uśmiechu, zdrowia i niekończącej się zabawy.

Wycieczka do biblioteki
poniedziałek, 04 czerwca 2018 20:04
Grupa Sówek odwiedziła w kwietniu po raz drugi bibliotekę na Okolu. Maluchy miały przyjemność wzięcia udziału w zajęciach literackich „Poznajemy świat małych myszek. Jestem myszka Roksana, zawsze zaoferowana”. Dodatkowo dzieci brały udział w różnych zabawach, w tym rzucaniu srebrnymi kulami do celu, starannie pokolorowały ślimaczki, a nawet obejrzały piękną bajkę o wesołych ptaszkach w sali kinowej! Przedszkolakom bardzo podobała się wizyta w bibliotece i już umówiły się na kolejną.

Wycieczka do Nadleśnictwa Białe Błota
środa, 23 maja 2018 21:05

Przedszkolaki wyruszyły na pierwszą wycieczkę autokarową do Nadleśnictwa Białe Błota. Po ekscytującej podróży autokarem dotarliśmy do miejsca docelowego, w którym powitał nas Pan leśniczy. Spacer leśną ścieżką dydaktyczną rozpoczeliśmy od oglądania sadzonek drzew oraz maszyn służacych do ich sadzenia. Dalszy spacer odbyliśmy w lesie a nasz przewodnik opowiedział nam o zasadach właściwego zachowania w lesie, odpowiednim ubiorze oraz o florze i faunie naszych lasów. Po drodze uratowaliśmy żuka, którego przenieśliśmy w bezpieczne miejsce. Naszą wycieczkę zakończyliśmy piknikiem przy ognisku.

Sensoplastyka
poniedziałek, 21 maja 2018 19:59
Kolejny raz w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z sensoplastyki. W tym dniu pobudzaliśmy zmysł smaku, dotyku a przedewszystkim węchu. Czekolada przepięknie pachnie i nawet gorzka dzieciom smakowała. Kakao zawsze uszczęśliwia.